از تفاوتهای ما و آنها - سه

دوست و دشمن بر این امر اتفاق دارند که با این زهد و قناعت و با این خوراک ساده و فقیر چنان نیرویى در بازوى على "ع" بود که بارها سواران جنگى را از روى زین بر گرفت و با چنان قوتى به زمین کوفت که در حال جان سپردند. در غزوه ى خیبر درب کوه پیکر قلعه ى جنگى دشمنان اسلام را از جاى بر کند. در یکى از روزهاى صفین پانصد کس را به دست و شمشیر خود کشت. [ کتاب زندگانى على بن ابى طالب "ع"، تألیف عمر ابوالنصر. ] در همان روز چندین شمشیر عوض کرد و هر بار که حریفى را به دیار عدم مى فرستاد فریاد هولناک تکبیرش زهره ى شجاعان جنگ دیده را مى درید. "قوت جبریل از مطبخ نبود بود    از دیدار خلاّ ق ودود" از گفته هاى مولا است که چوب درختان بیابانى که در ریگزارهاى خشک و بى آب مى روید بارها از چوب درختى که در باغ و بستان پرورش مى دهند نیرومندتر و اصیل تر است.

/ 5 نظر / 28 بازدید
محمدرضا

باز ۹ خوبه. باز ۹ خوبه. پس ما چی بگیم که ساعت ۱۰ افطار میکنیم، ساعت کاریمون هم کم نشده، همکارامون هم هر چیزی که میخورن میپرسن یعنی اینم نمیتونی بخوری؟ بعد ما میگیم نه شکلات هم نمیشه، نه کافه هم نمیشه... راستی از این قوت های غیر مطبخی نمیدن؟

محمدرضا

اتفاقا من هم هر وقت یه بسته واسم میاد خوب توش رو نگا میکنم شاید تش یه لواشکی چیزی باشه. که نیست البته.

تسنیم

سلام دخترم به قول همون مولانا: کار پاکان را غیاث از خود نگیر،گرچه باشد در نوشتن شیر،شیر! شرایط فیزیکی کسی که در خانه کعبه به دنیا اومده و از مائده های بهشتی خورده چه دخلی به من و توی ساکن تهران آلوده و روغن نباتی خورده داره؟! تازه خودت داری میگی مامان و بابا قدرت بدنیشون از نسل ما بیشتره. به قول مرحوم قاضی این بدن مرکب رفتنه،مرکبت رو خوب آب و دون بده بذار همراهیت کنه وگرنه وسط راه جا میذاردت. از ما گفتن بود! حالا کلاً خوبی؟ [لبخند]

بهنام.ج

"الف... . بر گردن عشق ساده ام که انگشترش نخي ست گلوبند زمردين شعر مرا باور نمي کند کسي لعنت به شعر و من ... سلام و درود اين بار نيز خانه ي ما با يک روياي جديد و يک ضيافت ديگر ميزبان شماست. نمي دانم اين ميهماني ها تکراري شده اند يا هنوز دوست داشتني هستند. اين بار اما با دو سفره افطار؛ يک آيه قرآن العزيز؛ يک رباعي از شيخ شيراز؛ چند سطر دست و پا شکسته از بهنام؛ چند تابلو بر در و ديوار خانه مان و يک غزل شخصي و يکي دو مطلب ديگر ميزبان افکار روشن و چشمان خوش بينتان هستم. اميد که ردپاي عبورتان و گرماي حضورتان روشنا بخش اندروني خانه مان باشد.

بهنام.ج

این به به ی که فرمودید دل ما را برد. دست پخت صاحب خانه خوب بوده ما فقط واسطه ایم. بدنی در روحی دمیده از خدا... با صفاست چون سرشار از قدوم پر خیر و برکت شمایان ست...