قلابی

آبراهام لینکلن
والت دیزنی
بیل گیتس
مارک زاکربرگ
هنری فورد
توماس ادیسون
و استیو جابز
هیچ گونه مدرک دانشگاهی نداشتند!

اینکه فرشته بدون رفتن به دانشگاه کار می‌کند و تا حدودی موفق است، خیلی هم خوب است. اینکه توی مصاحبه‌ها و فیس بوک و فلان هم می‌نوسید فارغ التحصیل از دانشگاه فلان ضرری به من نوعی نمیزند. اما اینکه فرشته بخواهد به امثال کردان فحش بدهد، دیگر یک کمی بدقواره است.

آدم‌ها این روزها زیاد بدقواره‌اند. اینکه میگویم آدم‌ها طبعا یعنی خود من‌هم. چرا که من هم ناسلامتی آدمم! بدقواره‌اند چون پر از تضاد و تناقض و دروغند. تناقض‌ها برای کسی که مارا از بیرون می‌بیند ناخوشایند است. کج و کوله است. حتی اگر تناقض‌های ما ضرری برای او نداشته باشد.

چرا تضاد‌ها عذاب‌اورند؟؟  چون درست و غلط‌ها و باورهای ما را به هم می‌زند. و پیش خودت فکر می‌کنی دیگر چه‌قدر از آدم‌ها و اتفاقاتی که دیده‌ای قلابی بوده‌اند و نفهمیده‌ای.. تضادها نامطبوعند چون باور ما را به هم می‌زند. و خدا می‌داند زندگی بدون باور داشتن، مثل راه رفتن روی لبه‌ی جدول جوب خیابان است.

/ 1 نظر / 35 بازدید
محبوبه

...آدمها بد قواره اند چون پر از تضاد و تناقض ودروغند ...وخدا می داند چقدر از این آدمها واتفاق هایی که دیده ایم وشنیده ایم قلابی بوده اند و نفهمیدیم تازگی ها هی دارم روی جدول جوب خیابان راه می روم تلو تلو می خورم ...دارم با بدبختی سعی می کنم تعادلم را از دست ندهم !